Super User

Super User

واکنش ها و رفلکس جنین را بهبود می بخشد: جنین قادر است به خوبی ارتعاشات صوتی را دریافت کند و به آنها واکنش نشان دهد. بنابراین توانایی رفلکس حرکتی جنین را بهبود می بخشد.

حس شنوایی جنین را تقویت می کند: به خصوص در حین گوش دادن به موزیک با هدفون جنین تمرکز می کند و ازین طریق شکل گیری و تکامل عصب شنوایی و مهارت های شنیداری جنین افزایش می یابد.

دانشمندان براین باورند که اگر شما به طور مرتب در دوران بارداری به موزیک خاصی گوش دهید نوزاد پس از تولد آنها را به یاد خواهد آورد و با گوش دادن به آن موزیک شما قادر خواهید بود به راحتی نوزاد را به آرامش برسانید و یا بخوابانید.

به نظر می رسد نوع موسیقی که شما گوش می دهید در شکل گیری شخصیت نوزادتان بسیار موثر باشد. به عبارتی شنیدن مداوم موسیقی آرامبخش در شکل گیری شخصیت نوزاد بسیار موثر است از طرفی گوش دادن به موسیقی پر سروصدا و هیجانی می تواند در شکل دهی شخصیت شلوغ و ناآرام کودک آینده موثر باشد.

از کجا بفهمیم جنین به موسیقی دارد گوش فرا می دهد؟


به راحتی هدفون را روی شکم خود قرار دهید. صدای موزیک نباید زیاد بلند باشد. جفت و مایعات دور جنین به راحتی صدا را به نوزادتان منتقل خواهند کرد.

توجه داشته باشید که:

نباید به طور دائم موسیقی گوش دهید و هدفون را روی شکم قرار دهید زیرا الگوهای خواب جنین را بر هم خواهید زد و مانع رشد و استراحت جنین خواهید شد. گوش دادن مستقیم با هدفون نباید بیش از دو ساعت در روز به طول انجامد. منجر به تولد نوزاد نارس، وزن گیری پایین و یا مشکلات شنیداری در نوزاد خواهد شد.اگر موسیقی با اسپیکر ها و سطح صدای ملایم پخش می شود شما می

توانید ساعات بیشتری در روز را با موزیک بگذرانید.


نوع موسیقی کاملا بستگی به مود و سلیقه و شخصیت شما دارد. موزیک پاپ به دلیل برخورداری از ریتم های یکنواخت تکرار شونده راحت تر به خاطر سپرده می شوند و پس از زایمان نیز نوزاد آنها را به راحتی به خاطر خواهد آورد. تاکید می شود طولانی مدت موسیقی هارد راک و با صدای بلند گوش ندهید.


آیا گوش دادن به موسیقی نوزاد را باهوش تر می کند؟

دو دسته دیدگاه موافق و مخالف دارد.هنوز مورد بررسی است.

مطالعه روی کودکان 3-4 ساله نشان می دهد که توانایی های منطقی و ریاضی در کودکانی که پیانو کار میکنند به وضوح بالاتراست. برخی نتیجه گیری کرده اند که گوش دادن و یا نواختن پیانو در بارداری می تواند در راستای این هدف بسیار موثر باشد.


در کوتاه مدت از 65 دسی بل و در بلند مدت از 50 دسی بل بلند تر نباشد.

(20 دقیقه در روز به مدت 20 روز مطالعه شده است).

 

قدرت شنوایی جنین مدتها مورد سوال بود شنوایی جنین بستگی به ماه حاملگی و خصوصیت صدا دارد. شروع شنوایی جنین انسان از 28-26 هفتگی ( شش ماهگی) مشاهده می شود. سر و صدای جفت ، بافتهای مادر و صدای مادر نقش مهمی در تحریک شنوایی جنین در رحم دارد. جنین این صداها را و صدای مادر را بخاطر می سپارد . بیشتر مطالعات نشان دهنده توانایی تشخیص موسیقی در مغز جنین انسان است.

در یک مطالعه مشاهده شد که شنیدن موزیک در دوران حاملگی باعث کاهش فشار عصبی- عصبانیت و افسردگی در مادر می شود. در این مطالعه که روی 236 حامله بطور راندوم انجام شد ، 116 زن حامله به موزیک گوش دادند و 120 کنترل هم بدون شنیدن موزیک بودند . در گروهی که موسیقی گوش دادند ، دو هفته موسیقی داشتند ، و گروه دیگر فقط مراقبتهای دوران حاملگی معمول را داشتند، گروه گیرنده موسیقی کاهش شدید استرس بعد از دو هفته داشتند. زنان در دوران حاملگی بعلت تغییرات فیزییولوژیک و هورمون، معمولا دچار اضطراب و افسردگی با درجات مختلف می شوند که علت آن مقداری مربوط به اثرات هورمونهای جفت، تغییر فرم بدن، نگرانی از آینده خود و فرزندی که قرار است به خانواده اضافه شود همراه با مشکلات اجتماعی و مالی ، حساسیت بیش از حد را برای آنها ایجاد می کند

 

برای ثبت نام در دوره ها با شماره های آموزشگاه تماس حاصل فرمایید 

شنبه, 20 شهریور 775 07:12

شناسایی نت های موسیقایی

نت های موسیقایی شامل هفت صدای اصلی می باشند که از چپ به راست به صورت زیر نوشته می شوند.

شنبه, 20 شهریور 775 07:11

حامل (Staff or Stave)

پنج خط افقی و موازی، با فواصل معین که زیر و بمی صدای نت ها را مشخص می کند، حامل نام دارد. نت ها روی خطوط حامل و یا میان آن ها نوشته می شوند. شمارش خطوط حامل، از، «پایین به بالا» می باشد. به وسیله ی پنج خط حامل، 11 نت شناخته می شوند.

پنج نت روی خطوط حامل (On the Lines)

چهار نت بین خطوط حامل (In the Spaces)

یک نت بالای حامل (مماس با خط پنجم) (Above)

یک نت زیر حامل (مماس یا خط یکم) (Below)

جمعه, 09 -2668 16:04

ماهیت و مشخصات صدا

ماهیت صدا

امواج صوتی از نوع امواج مکانیکی هستند که در محیط هایی مانند هوا انتشار می یابند و گوش انسان نسبت به آن ها حساس است.

سه شنبه, 22 -2668 15:16

نت و خط حامل

نت (Note)

علامتی است که به وسیله ی آن صداهای موسیقی نوشته و اجرا می شوند.

چهارشنبه, 27 مرداد 775 15:15

ریتم چیست ؟

ریتم (وزن): عدم تساوی صداها در موسیقی از نظر زمان، ریتم را به وجود می آورد.

سه شنبه, 22 -2668 15:15

صدا چیست ؟

صدا: نتیجه ی حرکت ارتعاشی است که به وسیله گوش حس می شود و دو قسم می باشد.

تئوری موسیقی علمی ست درباره ی شناخت قواعد و اصطلاحات موسیقی.

چهارشنبه, 16 -2668 15:24

فاگوت

فاگوت (به آلمانی: Fagott) از سازهای بادی چوبی است که قمیش دوزبانه‌ای دارد. صدای این ساز در ناحیهٔ باس است. فاگوت را در کشورهای انگلیسی‌زبان «باسون» می‌خوانند.

فاگوت (باسون) جزو سازهای بادی چوبی دوزبانه است.

چهارشنبه, 16 -2668 15:21

دوتار

دوتار یکی از سازهای مضرابی موسیقی ایرانی است و همان‌گونه که از نام آن برمی‌آید، دارای دو سیم (تار) است. این ساز را معمولاً با مضراب نمی‌نوازند و با ناخن، زخمه می‌زند.

صفحه1 از5